PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 20.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Den lesa pod Kunětickou horou

Odložte počítače, vypněte televize a mobily, zastavte nákupní košíky a vydejte se poznávat mnohým dnes již bohužel skryté a netušené půvaby přírody na 1. velký DEN LESA 2008, který se uskuteční v sobotu 10. května od 9 hodin v prostorném areálu pod Kunětickou horou.

Romantická kulisa středověkého hradu v blízkosti dvou největších východočeských měst - Hradce Králové a Pardubic - poskytuje zcela ideální zázemí pro tento unikátní projekt, jehož cílem je zábavnou formou poukázat na nepřeberné množství funkcí a rolí, které "plíce planety Země" mají.

Během nabitého celodenního programu určeného pro všechny generace budete mít jedinečnou šanci lépe poznat život v tomto pozoruhodném ekosystému, a to jak zvířat, tak i rostlin. Děti se mohou zapojit s Lesy České republiky, a.s. do znalostních kvízů a poznávacích soutěží přírodnin, zvěře, stop, skládání hlavolamů o drobné ceny. Každou hodinu moderovaná chvilka s povídáním o lese a přírodě s návštěvníky.

Jedinečné spojení lidské a zvířecí síly bude představovat například soutěž v těžkém tahu koní. Divácky atraktivní bude též adrenalinové dřevorubecké klání v práci se sekerou i motorovou pilou za účasti několikanásobného mistra Evropy a republiky. S ní si budou moci zkusit pracovat i vybraní dobrovolníci.

Během Velké koňské show se mohou malí i velcí zájemci na přilehlém ranči projet na koních či v kočáře a ti nejodvážnější na vlastní kůži vyzkoušet efektní rodeo. Zpestřením oslav budou i křtiny hříbat.

V oboře pod hradem budou k vidění nejrůznější zvířata, jako jsou například jeleni, srnky, mufloni, daňci, bizoni či pštrosi. Na 1. velkém DNI LESA 2008 nebude chybět ani ukázka chovu a výcviku dravců.

Přichystáno bude také napjatě očekávané sportovní klání mezi týmy Pardubic a Hradcem Králové za účasti známých osobností z řad výrazných sportovců, umělců i politiků. Který z těchto dvou věčných rivalů nakonec zvítězí a kdo bude pod Kunětickou horou čepovat pivo?

Premiérový velký den lesa bude rovněž velkým kulinářským svátkem. Výrobci prvotřídních uzenářských specialit budou soupeřit o to, který z nich získá prestižní ocenění Zlatý párek a Zlatá klobása. Také nabídka občerstvení bude velmi pestrá!

Zábavné odpoledne v přírodě pro celou rodinu poskytne i bohaté kulturní vyžití. O dobrou náladu se postarají známá královéhradecká recesistická hudební partička Lokálka, populární herec a mim Václav Upír Krejčí, Revival Michala Tučného i dechová hudba.

Skvělou náladu z příjemně stráveného času na této nevšední oslavě může ještě umocnit Kolo štěstí, kde máte možnost získat další atraktivní ceny!

Pod středověkým hradem si budete moci rovněž pěkně dát do těla. K dispozici tu budou dva bazény a různá sportovní hřiště. Zahrát si tu můžete i rodinný turnaj v pétanque nebo se zúčastnit Běhu proti drogám a kouření.

Kyvadlová doprava z centra Pardubic bude zajištěna. Vzdálenější hosté pak mohou využít ubytování v hotelové části areálu nebo ve stylovém indiánském teepee.

Celé akci, která se uskuteční pod záštitou primátorů Pardubic a Hradce Králové i hejtmanů Pardubického a Královéhradeckého kraje, bude v pátek 9. května od 18 hodin předcházet Velká zábavná show s hosty a programem. Ta bude pod Kunětickou horou určena především mladým lidem.

Další informace na www.denlesa.cz

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Zveřejněno 18.04.2008 v 12:05 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA